New Page 1
 

 
  

  ثبت نام بازدید کننده

کاربران سایت  5
امروز  39
دیروز  61
این هفته  7429
این ماه  9103
کشور  USA  
تعداد کل بازدید 479283

 

 
 
شرايط مقررات عمومي نمايشگاه
 
•بخش اول : ثبت نام در نمايشگاه و پرداخت هزينه اجاره بها غرفه
• بخش دوم : ضوابط مربوط به عرضه و نمایش کالا های نمایشگاهی
 • بخش سوم : نحوه محاسبه هزینه اجاره غرف و خدمات جانبی آن بر حسب ارزی و ریالی 
• بخش چهارم: امور فنی و ساخت و ساز غرفه ها
• بخش پنجم: ضوابط انصراف از مشارکت و یا کاهش فضای رزرو شده
• بخش ششم: واگذاری و چیدمان غرفه ها
• بخش هفتم: حفاظت و امنیت غرفه ها
• بخش هشتم: تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه
• بخش نهم: ضوابط صدور کارت شناسایی 
• بخش دهم: نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه
• بخش یازدهم: سایر موارد  
 
ضمن استقبال ازتوجه و تمایل آن شرکت محترم نسبت به حضور در چهارمین نمايشگاه بين المللي صنایع مفتولی‏ سیم و کابل‏‏، اتصالات و ماشین آلات وابسته‏ توجه جنابعالی را به این نکته جلب می نماید که عدم مطالعه کامل مقررات نمایشگاه ها همواره باعث بروز پاره‌ای مشکلات در امر برپایی نمایشگاه می شود که ناشی از عدم آگاهی شرکت کنندگان از قوانین و ضوابط موجود در این خصوص می باشد. لذا از کلیه متقاضیان محترم تقاضا می شود قبل از تکمیل و امضا نمودن فرم ثبت نام این مقررات را بطور کامل و دقیق مطالعه فرمایند.
 امضاء فرم ثبت نام ، اجرای دقیق کلیه مفاد این مقررات را الزام  آور نموده و تکمیل و تحویل آن به برگزار کننده بدین معنی تلقی می شود که متقاضی مشارکت در نمایشگاه  بدواً مقررات مربوطه را مطالعه نموده و با علم و آگاهی کامل ازقوانین موجود نسبت به انجام مراحل ثبت نام و حضور در نمـایشگاه اقدام نموده است. لذا مسئولیت هر گونه اقـدام یـا ناهمـاهنگی که بدلیل عـدم آگـاهی از مقررات نمـایشـگاه از سوی شرکت کنندگان صورت پذیرد بر عهده ایشان بوده و برگزارکننده از عواقب ناشی از آن مبرا می باشد.
 
بخش اول : ثبت نام در نمایشگاه و پرداخت هزینه اجاره بهاء غرفه
1 - متقاضیان ثبت نام در نمایشگاه مي توانند به وب سایت www.iranwire.ir مراجعه نموده و فرم های مربوطه را  طبق مراحل تعيين شده در سایت تکمیل نمایند و يا با ستاد برگزاری نمایشگاه از طريق شماره تلفن هاي اعلام شده تماس حاصل نمايند. 
2-  برگزار کننده در پذیرش درخواست ها اختیار تام دارد.
3- مقتضی است کل هزینه مشارکت بر اساس فضای مورد درخواست به هنگام ثبت نام به شماره حساب اعلام شده واریز و رسید آن به ستاد برگزاری تحویل گردد.
4- حق انتخاب مکان غرفه بر اساس اولویت ثبت نام می باشد . بدین معنی که متقاضیانی که سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام نموده باشنددر خصوص انتخاب مکان غرفه برسایرین تقدم خواهند داشت.
5- لطفاً قبل از تأیید مشارکت از سوی برگزارکننده در سایت نسبت به واریز وجوه اقدام ننمایید. واریز وجه ثبت نام قبل از تأیید برگزار کننده هیچگونه حقی را برای واریز کننده ایجاد نمی کند.
6- پس از انتخاب غرفه ، متقاضی نسبت به رزرو غرفه مذکور تا 72 ساعت بعد از جانمایی غرفه جهت واریز وجه ثبت نام فرصت دارد. در صورت عدم واریز وجوه در پایان مهلت مقرر ، برگزار کننده هیچگونه تعهدی جهت حفظ غرفه برای متقاضی نداشته و نسبت به واگذاری آن به سایر متقاضیان اقدام خواهد نمود .
7- براساس ابلاغ سازمان امور مالیاتی کشور به تمامی مبالغ قابل پرداخت توسط شرکت کنندگان ، %9 مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود. 
8- درج مشخصات شرکت کنندگان و شرح فعالیت آنها در کتاب رسمی نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط برگزار کننده انجام خواهد شد . این امر اجباری بوده و شرکت کنندگان محترم به منظور گردآوری مجموعه ای پربار و مفید ملزم به ارایه به موقع اطلاعات و مشخصات خود به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بطور کامل در سایت نمایشگاه می باشند.
9- اطلاعات تکمیل شده توسط شرکت کنندگان در فرم کتاب به همان صورت در کتاب نمایشگاه درج می شود و در صورت نقص یا عدم صحت آنها مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود.
10- درخواست اعمال هرگونه تغییری در مندرجات فرم ثبت نام یا سایر فرم ها، تنها بصورت مکتوب از سوی شرکت کننده امکانپذیر خواهد بود.
11-در صورت انصراف شرکت کنندگان به هر دليل تا يکماه قبل از افتتاح نمايشگاه 20% از مبلغ کل اجاره بهاء غرفه بعنوان خسارت دريافت و مابقي به مشارکت کننده عودت داده خواهد شد و در صورت عدم رعايت مدت مقرر در اين بند کليه مبلغ پرداختي بعنوان خسارت به برگزار کننده تعلق خواهد گرفت.
 
 
بخش دوم : ضوابط مربوط به عرضه و نمایش کالاهای نمایشگاهی
12-  فقط کالاهایی مجاز به ارایه در نمایشگاه می باشند که در چارچوب موضوع نمایشگاه تعریف شده و در قالب پروفایل کالایی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد .
13- ارایه گواهی استاندارد برای کالاها و محصولاتی که از سوی سازمان استاندارد مشمول استاندارد اجباری هستند الزامی است .
14- فروش مستقیم کالا در محل غرفه و در ایام برپایی نمایشگاه ممنوع می باشد . غرفه داران محترم تنها مجاز به بازاریابی کالا یا خدمات خود در محل نمایشگاه و تحویل آنها در محل فروشگاه یا شرکت خود می باشند .
15- کالا های مورد ارایه در نمایشگاه و نیز عرضه اقلام تبلیغاتی مانند پوستر ، بروشور ، کاتالوگ ، عکس ، فیلم و ... مربوط به کالاهای خارجی که در آنها از تصاویر مغایر با شعائر اسلامی استفاده شده است در محل غرفه ممنوع می باشد .
 
 
بخش سوم : شیوه نامه نحوه محاسبه هزینه اجاره غرف و خدمات جانبی آن بر حسب ارزی و ریالی 
16-  نمایش کالا با برند یا نام ایرانی توسط واحدهای تولیدی صنعتی پروانه بهره برداری و گواهی فعالیت صنعتی، کارت شناسایی
کارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی داری پروانه صنفی تولیدی، که در داخل و یا مناطق آزاد تجاری و یا ویژه اقتصادی تولید و ارائه می گردند، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
17- نمایش کالا با برند یا نام ایرانی که در داخل تولید و تحت لیسانس و یا محصول مشترک کشورهای خارجی معرفی می گردد
مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
18- نمایش کالا با برند خارجی که بر اساس سرمایه گذاری مشترک شرکت های ایرانی و خارجی در ایران تولید و دارای مجوز از وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیات دولت می باشد، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی  می باشد.
19- نمایش نمونه کالای خارجی بمنظور مقایسه با کالای داخل، توسط واحدهای تولیدی دارای بهره برداری از مراجع ذیربط، در صورت تجمیع نمونه در حداقل فضا (به تناسب نوع و ابعاد نمونه ) و عدم اقدام به بازاریابی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد. 
20- مشارکت اتاقهای مشترک بازرگانی ایران و سایر کشورها، صرفا بدون ارائه کالا، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
21- مشارکت شرکتهای عرضه کننده خدمات مشاوره ای، پیمانکاری طرح و اجرا، طراحی سیستم و موارد مشابه صرفا بدون ارائه کالا و هرگونه تبلیغ برند خارجی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
22- مشارکت آژانسهای مسافرتی و گردشگری در صورت عدم تبلیغ نمایندگی خارجی، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
23- مشارکت نشریات داخلی اعم از روزنامه، مجله، بولتن، ویژه نامه، آگهی نامه و امثالهم که با تبلیغ توامان شرکتهای داخلی و خارجی منتشر می گردند، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد. بدیهی است تبلیغ برند یا نمایندگی شرکت های خارجی در غرفه تخصیص یافته به نشریات ( از طریق نصب بنر، پخش فیلم، توزیع سی دی، کاتالوگ و بروشور مستقل خارجی و ... ) ممنوع می باشد.
24- محصولات خارجی وارد شده در کشور بصورت فله که پس از بسته بندی و یا مخلوط با کالای ایرانی (با هر نام یا برند ایرانی و با درج یا عدم درج تحت لیسانس )، توسط مشارکت کننده داخلی به نمایش گذاشته می شود، به میزان فضای اشغال شده، مشمول پرداخت هزینه بصورت ریالی می باشد.
25- نمایش کالای تولید داخل با برند خارجی ( به استثنائ موارد بند 4 ) تبلیغ  گردد، مشمول پرداخت ریالی می باشد.
26- مشارکت کنندگانی که صرفا و به طور مستقیم  از کشورهای خارجی شرکت نمایند و یا محصولات آنان مشمول ورود کالای موقت نمایشگاهی از مبادی گمرکی باشند، پرداخت هزینه بصورت ارزی میباشد.

  
بخش چهارم: امور فني و ساخت و ساز غرفه ها
29- حداقل متراژ غرفه هاي پيش ساخته با تجهيزات 12 متر مربع ، حداقل متراژ فضاي بدون ساخت غرفه 24 متر مربع و حداقل متراژ فضاي باز 30 متر مربع مي باشد .
30- غرفه هاي پيش ساخته، با تجهيزات متعارف در اختيار شركت كنندگان قرار مي گيرد. تجهيزات متعارف شامل: پانل بندي اطراف،موكت كف، پيشاني نويسي، يك عدد پريز برق، روشنايي(3 عدد لامپ 23 وات کم مصرف )، 1 عدد ميز و 2 عدد صندلي به ازاء هر 12 متر مربع مي باشد .
31- به غرفه هاي بدون پيش ساخته (خودساز )تنها زمين غرفه تعلق خواهد گرفت و تأمين تمامي وسايل ساخت و دكوراسيون ونيز تجهيزات و لوازم برق رسانی داخل غرفه بر عهده شركت كننده خواهد بود .
32- شركت كنندگاني كه فضاي بدون غرفه سازي (غرفه خودساز) درخواست نموده و رأساً اقدام به مونتاژ ، برپايي و تجهيز غرفه خود مي نمايند بايد شركت پيمانكار غرفه سازي خود را حداكثر 20 روز قبل از نمايشگاه كتباً به برگزار كننده معرفي نمايند. بدون معرفي كتبي غرفه ساز با مهر و امضای مهندس ناظر دارای شماره نظام مهندسی، امكان همكاري هاي بعدي از سوي برگزار كننده با وي مقدور نخواهد بود .لطفاً زمان ذكر شده را حتماً مد نظر قرار دهيد تا در صورتيكه نياز به انجام تغييراتي در نقشه ساخت و ساز غرفه وجود داشت فرصت انجام اصلاحات وجود داشته باشد. نقشه غرفه سازي بايد حاوي اطلاعات كاملي درخصوص ابعاد غرفه (طول ، عرض و ارتفاع ) ، مصالح به كار رفته در آن ، انشعاب برق ، نوع كف سازي و ساير اطلاعات مورد نياز باشد.
33- غرفه داران متقاضی حضور در فضای باز نمایشگاه صرفاَ مجاز به درج نام شرکت در سردرب غرفه و نیز چاپ و نصب تبلیغات معرفی محصول یا خدمات خود در فضای بصری داخل غرفه خود بوده و چاپ و نصب هرگونه تبلیغ بمنظور بهره برداری از فضای تبلیغاتی دیواره های بیرونی غرفه و نیز استفاده از فضای تبلیغاتی عمومی محوطه باز سایت مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب منوط به هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم از مدیریت روابط عمومی مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب خواهد بود. 
34- شركت كنندگان محترم مي بايد تمامي ضوابط و دستورالعمل هاي فني مربوط به ساخت و ساز غرفه را به پيمانكار خود گوشزد نمايند. بديهي است با توجه به اينكه برگزاركننده هيچگونه ارتباط حقوقي با پيمانكاران غرفه ساز ندارد ، لذا در صورت وارد شدن خسارت به تأسيسات و تجهيزات سالن از سوي پيمانكار غرفه سازي يا رعايت نكردن ضوابط و مقررات جاري توسط وي ، شركت كننده اصلي مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود. ضمناً عدم رعايت و اجراي ضوابط فني كه از سوي نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تدوين شده مشمول جريمه مي گردد كه جدول آن به شركت كنندگان يا پيمانكاران غرفه ساز ارایه مي گردد و در صورت بروز تخلف ، پرداخت جرائم مربوطه توسط شركت كننده الزامي خواهد بود . 
35- شركت كنندگاني كه رأساً مبادرت به ساخت غرفه مي نمايند ، لازم است سه سري كامل از طرح و نقشه ساخت و ساز غرفه را كه در آن طول ، عرض و ارتفاع غرفه ، جنس سازه ، نوع كف سازي و ارتفاع آن و ساير مختصات فني لازم ذكر شده باشد ، به همراه نقشه انشعاب برق حداكثر تا 20 روز قبل از افتتاح نمايشگاه به برگزار كننده تحويل نمايند. در صورت عدم تطبيق نقشه با ضوابط فني نمايشگاه و امكانات و تأسيسات سالن ها ، تغييراتي در نقشه اعمال خواهد شد كه رعايت آنها ضروري مي باشد .
36- براي غرفه هاي موضوع بند فوق انشعاب برق فقط از محل نزديكترين پست برق سالن تأمين مي شود ، لذا ضروري است غرفه داران محترم نسبت به تهيه كابل برق به متراژ لازم ، تابلو برق ،فيوز و ديگر ملزومات مورد نياز خود اقدام نمايند .
37- براي غرف خودساز ، ورود هر گونه تجهيزات غرفه سازي به داخل نمايشگاه مستلزم اخذ مجوز از ستاد برگزاري نمايشگاه مي باشد.  بدين منظور شركت كنندگان محترم بايد يك فقره چك تضمين تخليه به تاريخ 1396/09/15، معادل 1/500/000 ريال به ازاء هر  متر مربع به ستاد برگزاري نمايشگاه تحويل نمايند.چك تضمين تخليه صرفاً بايد از سوي شركت كننده در نمايشگاه (فقط چك شركت) صادر شده باشد و چك پيمانكار غرفه ساز يا چك شخص قابل قبول نمي باشد. در صورت تأييد نقشه ها توسط ستاد ، مجوز ساخت و ساز به متقاضي ارایه خواهد شد .
38- انجام هرگونه ساخت وساز در غرفه هاي پيش ساخته كه توسط برگزاركننده ساخته مي شود و يا اجراي دكوراسيون و كف سازي و نظاير آن در اين غرفه ها مجاز نبوده و مجوزي جهت ورود مصالح و وسايل غرفه سازي(چوب ، نئوپان ،سازه و ...) براي اينگونه غرفه ها صادر نمي شود .
39- به هنگام تحويل چك تضمين تخليه ، يك نسخه فرم درخواست برق به متقاضياني كه رأساً اقدام به غرفه سازي مي كنند تحويل مي گردد. فرم مذكور بايد به  واحد روابط عمومی نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تحويل گردد تا نسبت به داير نمودن انشعاب برق متقاضيان محترم اقدام گردد . بدیهی است ملزومات مورد نیاز بعهده مشارکت کننده می باشد.
40- در صورت نمايش ماشين آلات سنگين و حجيم يا مرتفع كه ورود آنها به داخل سالن نياز به جرثقيل دارد و نيز ماشين آلات با توان مصرفي زياد كه جهت نمايش طرز كار آنها نياز به برق 3 فاز با آمپر بالا هست، مراتب سایر مختصات بايد به هنگام ثبت نام و قبل از جانمايي به برگزار كننده اعلام گردد .
41- آخرين زمان صدور مجوز ساخت و ساز ، 15 روز قبل از افتتاح نمايشگاه (1396/9/1) مي باشد و پس از آن به هيچ وجه امكان صدور مجوز ساخت و ساز وجود نخواهد داشت.
42- استفاده از هرگونه مصالح ساختماني نظير گچ، سيمان، ماسه بادي، ماسه، پوكه، شن، سنگ ريزه، خاك رس، تيغه گچي، بلوك و نظاير آنها و نيز آهن آلات خام، نئوپان، ام دي اف و چوب برش نخورده (خام) و همچنين دستگاه برش، اره ديسكي، فارسی بر، رنده ، فرز ، دستگاه ساب ، دستگاه جوش (بالاتر از 50آمپر ) ، پمپ باد (بالاتر از 20 ليتر ) ، پيستوله رنگ پاشي و ابزار و ادوات مكمل يا مشابه آنها جهت ساخت غرفه اكيداً ممنوع بوده و شركت كنندگان تنها مي توانند از سازه هاي آماده و سبك استفاده نموده و يا قالب، اسكلت و سازه ها را از قبل در محل كارگاه شركت يا كارگاه غرفه سازي آماده و در محل غرفه فقط آنرا مونتاژ نمايند .
43- پرسنل غرفه سازي حتماً مي بايد اصول ايمني را رعايت نموده و از تجهيزات و ابزار مناسبي كه موجب افزايش ضريب ايمني كار مي باشد استفاده نمايند . همچنين به كار گيري نيروهاي زبده فني الزامي بوده وضروري است از بكارگيري افراد غير متخصص و بي تجربه خودداري گردد . کلیه نفرات می بایست لباس متحداشکل به تن داشته باشند.
44- ارتفاع مجاز جهت غرفه سازي در سالن هاي مختلف متفاوت است. لذا حتماً به ارتفاع مجاز قابل اجرا در هر سالن دقت كافي بفرماييد .
45- در صورتيكه ساخت غرفه در دو طبقه انجام مي پذيرد ، مراتب بايد حداقل 20 روز قبل بصورت مكتوب باذكر ارتفاع و نوع كاربري طبقه دوم به برگزار كننده اعلام و پس از تأييد برگزار كننده به اجرا درآيد . در غير اينصورت چنانچه به هنگام اجراي طرح و ساخت غرفه مشكلي بروز نمايد مسئوليتي متوجه برگزار كننده نخواهد بود . ضمناً طبقه دوم حتماً بايد غير مسقف باشد . هزينه كل متراژ طبقه دوم بر مبناي %50 هزينه معمول اجاره بهاء غرفه محاسبه و اخذ خواهد شد.
46- به منظور افزايش ضريب امنيتي غرفه ها، ضروري است امكان رؤيت تمامي قسمت هاي داخلي غرفه اعم از انباري، آبدارخانه، دفتر vip و غيره فراهم باشد . ساخت هر قسمت از غرفه به شكلي كه داخل آن قابل رؤيت نباشد اكيداً ممنوع و مشمول جريمه خواهد بود (تعبیه دریچه آسانسوری 20 *30).
47- شركت هاي غرفه ساز حتماً به پرسنل خود تأكيد نمايند كه جهت استفاده از انشعاب برق و آب و يا هر گونه ملزومات ديگر مراتب را فقط با مدير سالن هماهنگ نموده و از استفاده از تابلوي برق سالن ، كابل ها ، لوله هاي آب ، شير آتش نشاني وساير امكانات سالن بدون هماهنگي با مدير سالن خودداري نمايند . بديهي است در صورت ورود خسارت به تجهيزات فوق توسط شركت كننده يا پيمانكارساخت و ساز غرفه ، جبران خسارت مربوطه بر عهده شركت کننده خواهد بود . مدیر سالن از زمان تحویل سالن تا پایان نمایشگاه در محل سالن حاضر خواهد بود . نام مدیر سالن و شماره تلفن همراه وی درمحل ورودي هاي سالن نصب خواهد شد .
48- با توجه به اينكه روز آخر قبل از افتتاح فقط براي چيدمان و تزئين داخلي غرفه ها و كارهاي نهايي و تكميلي در نظر گرفته شده، هر گونه برشكاري ، سمباده زني و كلاً اقداماتي كه موجب پراكنده شدن گرد و خاك و سرايت آنها به غرفه هاي مجاور گردد ، اعتراض ساير غرفه داران را به همراه داشته وممنوع مي باشد .لذا اينگونه عمليات بايد حداكثر تا ساعت 22 دو روز قبل از افتتاح به اتمام برسد.
49- با توجه به ضرورت دسترسي آسان نيروهاي آتش نشاني به تمام نقاط سالن ها ، هيچ يك از وسايل غرفه سازي و يا مصالح و لوازم اضافي نبايد در پشت غرفه هاي مجاور ديوار قرار گيرد لذا وجود اينگونه اقلام در پشت غرفه هاي كناره سالن ها ، مشمول جريمه بوده و صاحب آنها ملزم به خروج آنها از سالن مي باشد .
50- مقتضي است تا 19 ساعت قبل از افتتاح، آماده سازي غرفه و چيدن كالاها و تخليه اقلام اضافي غرفه ها به پايان برسد در غير اينصورت و چنانچه اداره حراست نمايشگاه اقدام به بستن سالن ها نمايد هيچگونه مسئوليتي متوجه برگزار كننده نبوده و متأخرين مي بايد به محض اعلان مسئولين حراست ، باقيمانده وسايل غرفه سازي خود را از سالن تخليه و سريعاً نسبت به نظافت غرفه خود و اطراف آن و خروج از سالن اقدام نمايند.
51- ريختن زباله، مصالح اضافي و نخاله در هرفضاي از نمایشگاه اكيداً ممنوع است. زباله هاي تر كوچك فقط در سطل هاي زباله بيرون از سالن و نخاله هاي بزرگ خشك مانند تكه هاي چوب و نئوپان ،سنگ ، قطعات فلزي ومانند اينها بايد حتماً بوسیله شرکت کننده به خارج از محوطه نمايشگاه انتقال يابد . در صورت عدم رعايت اين نكته و گزارش مديران سالن يا اداره خدمات ، واحد متخلف مشمول جريمه خواهد شد .
52- در صورتيكه ساخت و ساز غرفه توسط شركت كننده انجام مي پذيرد و چنانچه ارتفاع غرفه بالاتر از غرفه هاي مجاور باشد، ضروري است كه قسمت هاي پشت سازه ها به وي‍ژه نئوپان ، چوب و شبكه هاي آهني ، رنگ آميزي و يا با دكور مناسب پوشانيده شود تا موجب بد منظره شدن غرفه هاي مجاور نگردد . ضمناً بر روي قسمت هاي پشت كار كه مشرف به حريم غرفه هاي مجاور مي باشد نوشتن تبليغات يا نام شركت مجاز نخواهد بود.
53- با توجه به اينكه امكانات آبرساني در همه نقاط سالن هاي نمايشگاهي وجود ندارد لذا در صورت نياز به انشعاب آب (غير آشاميدني) جهت نمايش يك دستگاه خاص ، مراتب حتماً بايد به هنگام ثبت نام به اطلاع برگزار كننده رسانده شود.
54- غرفه سازان محترم توجه داشته باشند كه جهت نصب پايه ها و سازه هاي غرفه خود از سوراخ كردن زمين غرفه و ديوار اطراف آن و همچنين فضاي باز نمايشگاه اجتناب ورزند . ايراد خسارت به زمين و ديوار محوطه نمايشگاه مشمول پرداخت جريمه خواهد بود كه بر اساس اعلام مديريت ساختمان شركت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تا قبل از پايان نمايشگاه مشمول پرداخت جريمه خواهد بود كه بر اساس اعلام شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب - روابط عمومی تا قبل از پايان نمايشگاه اخذ مي گردد.  ضمناً در صورت هر گونه خسارت به غرفه ها و يا وسايل وتجهيزات آنها جبران خسارت وارده بر عهده شركت كننده بوده و هزينه آن مي بايد بر اساس اعلام برگزار كننده ، توسط شركت كننده پرداخت گردد .
55- در صورت عدم اتمام به موقع عمليات غرفه سازي از سوي شركت هايي كه رأساً اقدام به ساخت غرفه خود مي نمايند و با توجه به اين که تأخير موجب بروز مشكلات متعدد در امر برپايي نمايشگاه خواهد شد وچهره نمايشگاه را مخدوش مي نمايد ، برگزار كننده مي تواند در اين خصوص نسبت به عملكرد شركت كننده به ازاء هر ساعت تأخير تكميل ، مونتاژ و برپايي غرفه 2.000.000 ريال جريمه از سپرده مربوطه كسر نماید .
56- با توجه به مصوبه شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب ، معرفي مهندس ناظر و پيمانكار غرفه ساز از طرف مشاركت كننده الزامي است. حضور مهندس ناظر در زمان ساخت غرفه در محل غرفه در نمايشگاه الزامي بوده و عدم حضور ايشان مانع از انجام كار خواهد شد.
 
بخش پنجم: ضوابط انصراف از مشاركت و يا كاهش فضاي رزرو شده
  57-كاهش متراژ و يا انصراف از مشاركت مي بايد حداكثر تا 30 روز قبل از افتتاح نمايشگاه رسماً و بصورت مكتوب به برگزاركننده  اعلام گردد .در اينصورت پس از كسر %20 از مبالغ واريزي ، برگزار كننده نسبت به استرداد مابقي اقدام خواهد نمود.
58- در فاصله زماني كمتر از 20 روز تا زمان افتتاح ، به هيچ وجه درخواست انصراف پذيرفته نخواهد بود و در صورت عدم استفاده از غرفه تخصيص يافته در نمايشگاه هيچگونه وجهي مسترد نشده و برگزار كننده مجاز مي باشد غرفه مربوطه را در صورت عدم استفاده متقاضي اوليه به سايرين واگذار نمايد .لذا از شركت كنندگان محترم تقاضا دارد قبل از ثبت نام تمامي جوانب و شرايط كاري خود را به درستي سنجيده و پس از حصول اطمينان از امكانات و مقدورات خود نسبت به مشاركت در نمايشگاه اقدام نمايند تا از بروز مسائلي كه بر روند اجرايي نمايشگاه بويژه در روزهاي نزديك به افتتاح آن ، تأثير منفي باقي مي گذارد جلوگيري شود .
59- شركت كنندگاني كه در فاصله زماني كمتر از 30 روز به افتتاح نمايشگاه ثبت نام نمايند نيز در صورت انصراف مشمول بند فوق خواهند بود. 
 
بخش ششم: واگذاري و چيدمان غرفه ها
60- تعيين محل غرفه ها و نحوه واگذاري آنها تماماً بر عهده برگزار كننده مي باشد . حتي بعد از دريافت نقشه محل غرفه و رؤيت آن  توسط شركت كننده ، اين احتمال وجود دارد كه برگزار كننده به هنگام تحويل غرفه ، بنا به دلايل گوناگون ناگزير از جابجايي و تغيير مكان غرفه تخصيص يافته باشد . در اينصورت برگزار كننده تلاش خواهد نمود تا غرفه جديد واگذار شده حتي المقدور با همان ابعاد قبلي به متقاضي تحويل گردد .
61- مطابق روال معمول نمایشگاه ها ، برگزار کننده موظف است نقشه محل استقرار غرفه شرکت کنندگان را تا ده روز قبل از افتتاح نمایشگاه به ایشان ارایه نماید، لیکن در صورتیکه امکان تعیین مکان غرفه از موعد ذکر شده وجود داشته باشد ، برگزار کننده با رعایت ضوابط بند 62، این همکاری را با متقاضی به عمل آورده و در صورت امکان، متقاضی میتواند در انتخاب مکان غرفه خود اعمال نظر نماید.
62- قرار گرفتن ستون در بعضی از غرفه ها اجتناب ناپذیر است. بدیهی است تلاش خواهد شد که تا حد امکان در غرفه های کمتری ستون قرار گیرد، لیکن در هر صورت و با توجه به مختصات هر سالن، در تعدادی از غرفه ها ستون نیز قرار خواهد گرفت که محل قرارگیری آن برروی نقشه مشخص شده است . لذا در صورت قرار گرفتن ستون در داخل یا جلوی غرفه ، لطفاً به هنگام طراحی و ساخت غرفه به این نکته و نیز ابعاد ستون ها دقیقاً توجه نموده و ضمناً از هر گونه رنگ آمیزی ستون و تابلوی برق نصب شده بر روی آن خودداری فرمایید .
63- برابر دستورالعمل صادره از سوی شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب، سالن های تحت پوشش از 2 روز قبل از افتتاح در اختیار برگزار کننده قرار می گیرد. لذا لازم است شرکت کنندگان محترم بویژه کسانی که رأساً نسبت به ساخت غرفه اقدام می کنند تدارکات لازم و ساخت و سازهای اولیه غرفه خود را از قبل مهیا نمایند تا در فاصله کوتاه موجود امکان آماده سازی مناسب غرفه فراهم باشد.
64- غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده احداث می شود، یک روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه داران تحویل داده خواهد شد.
65- برابر با ضوابط شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب، ورود هر گونه وسیله نقلیه جهت تخلیه بار و کالا به داخل سالن ها ممنوع بوده و از محل ورودی سالن ها تا محل غرفه، هر گونه کالا یا وسیله فقط می تواند توسط چرخ دستی و یا توسط کارگران حمل شود.  ضمناً در ایام قبل از افتتاح نمایشگاه که زمان آماده سازی غرفه ها می باشد فقط ورود وانت و کامیون حامل تجهیزات غرفه سازی صرفاً با مجوز ذکر شده در بند 42 به محوطه مجاز بوده و ورود خودرو های شخصی به محوطه اکیداً ممنوع می باشد.
66- واگذاری غرفه یا بخشی از آن به دیگران و یا شراکت با سایر واحد ها مجاز نمی باشد.
67- ورود و تخلیه کالا ها همراه با جرثقیل تا جلوی درب سالن ها و یا در محوطه باز با اخذ مجوز و هماهنگی با پیمانکار مقیم بلامانع می باشد، ولی پس از اتمام ایام نمایشگاه، جابه جایی و خروج کالا ها از سالن ها و محوطه باز (جهت حفظ ایمنی کالاهای سایر مشارکت کنندگان و محیط نمایشگاه) صرفاً توسط پیمانکار مستقر در محل نمایشگاه انجام خواهد شد.
68- رعایت حریم غرفه ها الزامی است. قراردادن کالاها یا دستگاه ها خارج از حریم قانونی غرفه و حتی چند سانتیمتر تجاوز به فضای راهروها یا فضای پشت غرفه ها، حتی فضا های خالی و غیر قابل استفاده، مشمول جریمه و در صورت عدم توجه منجر به تعطیلی غرفه خواهد شد.
69- برابر مقررات جاری، نظافت داخل سالن ها تنها در محدوده راهرو ها برعهده برگزار کننده بوده و نظافت داخل غرفه ها به عهده غرفه داران خواهد بود . لذا ورود خدمه نظافت سالن به داخل غرفه بدون حضور و رضایت غرفه دار به کلی ممنوع می باشد. ضمناً نظافت و پاکسازی محوطه برعهده برگزار کننده می باشد.
70- در صورت تقاضای وسایل یا تجهیزات اضافی جهت غرفه ها هزینه مربوطه بطور جداگانه اخذ خواهد شد.
71- لطفاً توجه داشته باشید که تعداد متعارف میز و صندلی در هر غرفه، 2 عدد صندلی و 1 عدد میز به ازاء هر 12 متر مربع میباشد (فقط برای غرفه های ساخته شده توسط برگزار کننده) و اضافه بر آن مشمول پرداخت هزینه خواهد شد. لذا خواهشمند است به مسئولین غرفه خود یادآوری نمایید که از برداشتن میز و صندلی های بدون صاحب خودداری نمایند.
72- مطالب مندرج در فرم ثبت نام از سوی متقاضی در خصوص خود ساز یا پیش ساخته بودن غرفه، ملاک اقدامات بعدی قرار می گیرد.  متراژ قید شده در فرم ثبت نام و همچنین نوع غرفه از نظر با تجهیزات یا بدون تجهیزات بودن آن تنها بر اساس مندرجات فرم ثبت نام مدنظر  قرار خواهد گرفت. لذا پس از تحویل غرفه در صورت بروز هر گونه مغایرت با آنچه که در فرم ثبت نام خود قید نموده اید، بلا فاصله مراتب را به ستاد نمایشگاه اعلام فرمایید.
73- چنانچه درخواست اولیه متقاضی غرفه، همراه با ساخت و تجهیزات باشد حداکثر تا ده روز قبل از افتتاح نمایشگاه امکان تغییر و عدم تجهیز آن وجود دارد. در غیر اینصورت هزینه غرفه سازی که قبلاً از شرکت کننده اخذ شده بود مسترد نمی گردد.
74- حتماً پس از تحویل غرفه خود، متراژ آن را اندازه گیری نمایید، هر گونه ادعا در خصوص متراژ غرفه واگذار شده تنها در 2 روز اول نمایشگاه قابل طرح و بررسی بوده و پس از آن مردود می باشد.
75- چنانچه به دلیل حجم یا ابعاد کالا یا ماشین آلات نمایشی، هر گونه افزایشی از سوی شرکت کننده - به ویژه در غرفه خوساز- در متراژ  غرفه ایجاد شود جزو فضای غرفه و به عنوان بدهی محسوب شده و قبل از خاتمه نمایشگاه می باید نسبت به پرداخت هزینه اضافه متراژ اقدام  گردد. ضمن آن که تجاوز به حریم راهرو ها علاوه بر هزینه معمول فضای اشغال شده، مشمول جریمه از سوي شركت نمايشگاه ها نیز خواهد شد.
 
بخش هفتم : حفاظت و امنیت غرفه ها
76- از سوی ستاد نمایشگاه یک نسخه فرم حراست، مربوط به مسائل حفاظتی در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت که لازم است  توسط مدیریت شرکت مطالعه و مهر وامضاء و به ستاد برگردانده شود. تنها پس از ارایه فرم مذکور به ستاد امکان تحویل کارت های شناسایی  غرفه داران امکان پذیر خواهد بود.
77- مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن در ساعات بر پایی نمایشگاه بر عهده شرکت کننده می باشد. پس از خاتمه کار نمایشگاه  در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمپ درب های ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها بر عهده انتظامات نمایشگاه خواهد بود، لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالنها در محل وروردی سالن حضور یابند. هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد.
78- استفاده یا نگهداری مواد آتش زا و کارتن های خالی در داخل سالن بویژه پشت پانل ها ممنوع می باشد.
79- بیمه آتش سوزی برای کلیه شرکت کنندگان اجباری می باشد که توسط برگزار کننده نسبت به انجام آن برای کل سالن تحت پوشش اقدام شده و هزینه آن به صورت جداگانه از شرکت کنندگان اخذ خواهد شد. سایر بیمه ها به صورت اختیاری بوده و به غرفه داران محترم توصیه می شود نسبت به انجام بیمه های دیگر علاوه بر بیمه آتش سوزی اقدام نمایند.
80- مسئولیت مفقود شدن وسایل یا کالاهای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن و بازدید از نمایشگاه که حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است، بر عهده غرفه داران می باشد.
81- در صورت مفقود شدن وسایل یا کالاهای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه، مراتب سریعاً به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد. پیگیری این امر بر عهده شرکت کننده می باشد.
82- در صورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت که سبک و کم حجم بوده و امکان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روز پس از پایان یافتن ساعت کار نمایشگاه با خود خارج نموده و روز بعد مجدداً به همراه بیاورند.
83- ساعت ورود بازدیدکنندگان به داخل سالن، 9صبح هر روز می باشد لیکن به منظور آماده سازی مجدد غرفه ها و نظافت سالن ها هر روز از ساعت 8 صبح درب سالن ها باز می شود لذا مقتضی است از هر غرفه حداقل یک نفر از ساعت 8 جلو درب سالن حاضر باشد تا از بروز مسائلی نظیر فقدان یا سرقت کالاها جلوگیری شود، همچنین در صورت نیاز به ورود کالا یا وسایل به داخل غرفه نیز تنها بین ساعت 8 تا 9 صبح امکان پذیر خواهد بود. کالاهای سنگین که استقرار آنها بوسیله لیفتراک یا جرثفیل صورت می گیرد نیاز به اخذ مجوز کتبی می باشد.
84- در ایام آماده سازی سالن و غرفه سازی (تا قبل از افتتاح نمایشگاه) خروج هرگونه وسایل ، تجهیزات، لوازم غرفه سازی و ... مستلزم  اخذ برگه خروج از مدیر سالن می باشد. برگه خروج باید به تأیید و امضاء مجاز برگزارکننده و مدیر سالن برسد.
85- با توجه به این که اکثر کالا ها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند لطفاً از هر گونه جوشکاری، برشکاری و هر گونه اقدامی در داخل سالن که احتمال بروز حریق را سبب شود خودداری نموده و وسایل دکوراسیون غرفه خود را به صورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید.
 
بخش هشتم : تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه
 86- تخلیه غرفه یا ترک آن تا آخرین لحظه برپایی نمایشگاه در پایان روز آخر، مجاز نمی باشد. تخلیه غرفه ها از روز بعد از خاتمه نمایشگاه آغاز شده و می باید حداکثر ظرف 24 ساعت به پایان برسد.
87- در آخرین روز نمایشگاه، زمان بازگشایی سالن ها جهت تخلیه و خروج کالا ها به غرفه داران اعلام خواهد شد. مقتضی است از همان ابتدای تخلیه غرفه ها تمامی غرفه داران محترم به منظور جلوگیری از سرقت یا آسیب رسیدن به تجهیزات غرفه یا کالاها در محل غرفه خود حاضر باشند و در روز نخست خروج کالا های نمایشگاهی و تخلیه غرفه ها ضروری است حتماً فردی را به منظور مراقبت از کالا های خود در داخل غرفه بگمارند. بدیهی است با بازگشایی سالن ها همه گونه افرادی اعم از باربر، کارگر، نظافتچی و ... به داخل سالن ها وارد می شوند که در این بین افراد متفرقه و سودجو هم فرصت سوء استفاده از شرایط موجود را پیدا خواهند نمود. لذا پس از بازگشایی سالن ها در خاتمه نمایشگاه، مسئولیت حفاظت و نگهداری کالاها و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب، مستقیماً برعهده صاحبان کالا خواهد بود.
88- شرکت کنندگانی که رأساً نسبت به دکوراسیون غرفه خود اقدام می کنند باید پس از پایان نمایشگاه نسبت به تخریب وسایل دکوری و تخلیه بقایای آن در روز اول تخلیه اقدام نمایند.
89- در صورت عدم تخلیه و خروج به موقع غرفه، برگزار کننده نسبت به جمع آوری و انتقال وسایل که ضایعات تلقی شده به انبار اقدام نموده و در اینصورت هزینه جا به جایی و تخلیه از صاحب کالا اخذ خواهد شد. ضمن آن که مسئولیت هر گونه خسارت احتمالی وارده بر عهده صاحب کالا می باشد.
90- چنانچه بخشی از هزینه های مشارکت شرکت کنندگان اعم از اجاره بهاء غرفه، ساخت و ساز، اجاره تجهیزات اضافه، هزینه برق اضافی، ما به التفاوت مغایرت متراژ ارزی و ... به طور کامل پرداخت نشده باشد، پیش از تسویه حساب کامل، خروج کالاها مجاز نخواهد بود.
91- چنانچه قصد فروش بقایای غرفه های خود ساز به افراد ثالث را دارید شخصاً ناظر بر تخلیه آن باشید زیرا این قبیل افراد قطعات به درد بخور را برده و ضایعات را به جای می گذارند یا تخلیه را با تأخیر انجام می دهند و شما را دچار ضرر وزیان می نمایند. 
 
بخش نهم: ضوابط صدور کارت شناسایی
  92- برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزار کننده کارت شناسایی عکس دار صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد بر اساس اعلام برگزار کننده نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی و عکس 4×3 یا 3×2 کلیه پرسنل داخل غرفه در سایت نمایشگاه اقدام نمایند. آخرین مهلت جهت تحویل فرم تکمیل شده و عکس پرسنل،20 روز پیش از افتتاح نمایشگاه می باشد. پس از آن برگزار کننده هیچگونه تعهدی جهت صدور کارت شناسایی نخواهد داشت. برای هر شرکت بر اساس جدول زیر کارت شناسایی صادر خواهد شد:
 
 
 فضای داخل سال تعداد فضای باز تعداد
 تا 12 مترمربع2 کارت  تا 50 مترمربع 2 کارت
12 تا 24 مترمربع 3 کارت 50 تا 100 مترمربع3 کرت 
24 تا 50 مترمربع  4 کارت 100 تا 300 مترمربع4 کارت 
50 تا 100 مترمربع  6 کارت 300 مترمربع به بالا 6 کارت

بخش دهم: نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه 
93- انجام هرگونه تبلیغات محیطی در ایام برپایی نمایشگاه منوط به کسب مجوز از روابط عمومی شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب و پرداخت هزینه مربوطه می باشد، در صورت عدم رعایت این موضوع اقلام تبلیغاتی توسط روابط عمومی شرکت مذکور جمع آوری  خواهد شد.
94- شرکت کنندگان فقط می توانند اقلام تبلیغاتی خود را درون حریم غرفه خود نصب نمایند و استفاده از فضای راهرو یا غرفه های مجاور بدین منظور ممنوع می باشد. 
95- نصب یا آویختن هر گونه بنر، پارچه نویسی، پوستر یا اقلام مشابه آنها از سقف سالن ممنوع می باشد و در صورت عدم توجه مشمول جریمه شده و مبلغ جریمه توسط مسئولین مربوطه در شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب تعیین و پس از ابلاغ به شرکت کننده،  پرداخت آن الزامی خواهد بود .
96- جهت اجرای تبلیغات ذکر شده در بند فوق ، شرکت کنندگان می توانند، اقلام تبلیغاتی خود را از روی دیوار یا سقف غرفه و حداکثر تا ارتفاع 150 سانتی متر بالاتر از غرفه خود (با احتساب ارتفاع استاندارد 2/50 متر) نصب نمایند.
97- استفاده از وسایل صوتی - تصویری به منظور تبلیغ کالا پس از اخذ مجوز از برگزارکننده و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه داران مجاز خواهد بود.
98- در صورت تمایل به فیلمبرداری یا عکسبرداری از غرفه ها قبلاً باید با برگزار کننده هماهنگی های لازم بعمل آید .
99- اقلام تبلیغی و چاپی برای کالاها و محصولات خارجی از جمله بروشور، کاتالوگ، عکس، پوستر، سی دی و غیره که در نظر است در محل غرفه توزیع شده یا در معرض نمایش قرار گیرد باید منطبق با معیارهای اسلامی بوده و حداقل 20 روز قبل از افتتاح به ستاد نمایشگاه ارایه و به تأیید برگزار کننده برسد.
100- در صورت تمایل به تهیه و چاپ آگهی در کتاب ویژه نمایشگاه (جدا از مشخصات و نوع فعالیت شرکت که در فرم ثبت نام قید شده) هزینه جداگانه دریافت خواهد شد، بدین منظور برگزار کننده، مجری تهیه و چاپ کتاب نمایشگاه از طریق سایت به متقاضی معرفی خواهد نمود.
 
بخش یازدهم: سایر موارد 
101- شرکت کنندگانی که جهت استفاده از اینترنت نیاز به پهنای باند مستقل داشته باشند حداکثر می توانند تا 10 روز قبل از افتتاح نمایشگاه فرم درخواست خود را کتباً و با ذکر میزان پهنای باند مورد نیاز، به مدیریت اطلاع رسانی و برنامه ریزی شرکت نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب اعلام نمایند. تأمین این خدمات توسط شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب صورت می پذیرد و تنها در صورت وجود امکانات لازم در سالن تحت پوشش، ارایه خواهد شد. هزینه مرتبط بر این امر توسط متقاضی به صورت مجزا و مستقیماً به شرکت مذکور پرداخت می گردد.
102- اطلاع رسانی نمایشگاه و انجام تبلیغات، در حالت معمول آن برعهده برگزارکننده می باشد که صرفاً در حد متعارف و متعادل آن انجام می پذیرد. این تبلیغات شامل انجام مکاتبات مستقیم با مخاطبین و افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع نمایشگاه، پخش تیزر تلویزیونی و یا نصب بیلبورد شهری یا زیرنویس به جای تیزر تلویزیونی، درج آگهی و یا خبر برگزاری در جراید و نشریات تخصصی، راه اندازی وب سایت نمایشگاه ، توزیع بروشور یا تراکت و ارسال دعوتنامه یا کارت دعوت به مخاطبین و حوزه های مرتبط با نمایشگاه می باشد. حجم این تبلیغات تنها در حد تبلیغات متعارف برای تمامی نمایشگاه ها است و از حدود خاصی فراتر نمی رود. 
103- علاوه بر موارد مندرج در بند فوق، شرکت کنندگان در نمایشگاه می باید به فراخور نوع فعالیت خود اطلاع رسانی مناسبی را بمنظور آگاه نمودن مخاطبین نسبت به حضورشان در نمایشگاه به عمل آورند و در جهت جذب مخاطبین به غرفه خود، برنامه ریزی و استراتژی تبلیغاتی مناسبی رادر نمایشگاه اعمال نمایند.
104- بیمه پرسنل داخل غرفه و نیز پرسنل غرفه ساز هر شرکت و هزینه های قانونی مرتبط برآن بر عهده همان شرکت می باشد.
105- تأسیسات و امکانات فیزیکی محل برگزاری نمایشگاه مانند سیستم گرمایش و سرمایش سالن، سرویس های بهداشتی، پارکینگ، رستوران، آب آشامیدنی، کیفیت ساختمان و بنای سالن های تحت پوشش و امثال آنها همگی تحت تملک و نظارت شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب می باشد. برگزارکننده هیچگونه دخالتی در کیفیت و سلامت موارد ذکر شده ندارد و صرفاً نسبت به اعلام نواقص موجود به شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب اقدام می نماید.
106- رعایت نکاتی که در مکاتبات بعمل آمده از سوی برگزار کننده مطرح می شود الزامی است و مسئولیت عواقب ناشی از عدم توجه  به مکاتبات و تماس های بعمل آمده از سوی برگزارکننده بر عهده شرکت کننده می باشد. ضمناً هر گونه توافقی میان شرکت کننده و برگزار کننده تنها در صورتی معتبر است که مکتوب و امضاء شده باشد.
107- هر گونه ادعا یا شکایت از سوی شرکت کنندگان تنها تا یک ماه پس از پایان نمایشگاه معتبر بوده و پس از آن پرونده مربوطه به نمایشگاه مختومه می شود. ضمناً هر گونه شکایتی در ابتدا باید به برگزارکننده ارجاع شود و در صورت عدم حصول توافق، شرکت  نمایشگاهی شهر آفتاب بعنوان حکم تعیین می گردد.
  108- در صورت بروز وقایع پیش بینی نشده (فورس ماژور ) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج ومرج، آتش سوزی، فوت مقامات ارشد مملکتی، تغییر قوانین جاری و ... که منجر به لغو یا تغییر زمان نمایشگاه شود هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده و وجوه واریزی پس از کسر هزینه های انجام شده توسط برگزار کننده مسترد خواهد شد.
109- چنانچه تحت شرایط اضطراری شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب اقدام به تغییر زمان یا مکان برپایی نمایشگاه نماید مسئولیتی متوجه برگزار کننده نبوده و برگزاری نمایشگاه تابع شرایط جدید خواهد بود.
110- کلیه وجوه قانونی که شرکت کنندگان ملزم به پرداخت آنها هستند از سوی برگزارکننده بصورت رسمی اعلام می شود.لذا هر گونه وجهی که بصورت غیر متعارف از سوی افراد حاضر در محل برگزاری نمایشگاه تحت عنوان کارگر، نگهبان، باربر، نظافتچی و یا هر نام دیگری در ازاء انجام کاری و یا بدون دلیل مشخص از شرکت کنندگان مطالبه شود ارتباطی با برگزارکننده نداشته و مورد تأیید نمی باشد.
111- هر گونه خدمات جنبی نمایشگاه مانند فیلمبرداری از غرفه ها، درج آگهی، انتشار کتاب، سی دی یا ویژه نامه که به سفارش برگزار کننده انجام پذیرد ، به صورت رسمی به شرکت کنندگان اطلاع داده می شود. لذا از هر گونه پرداخت هزینه به افرادی که احتمالاً به قصد سودجویی جهت انجام اینگونه خدمات به غرفه ها مراجعه می کنند، پیش از استعلام از ستاد برگزاری، خودداری فرمایید.
112- در صورتیکه بدلیل تخلف از مقررات، برگزارکننده ناچار به تعطیل نمودن غرفه ای باشد، هیچ یک از وجوه پرداخت شده قابل استرداد نبوده و واحد متخلف نمی تواند ادعایی در این خصوص مطرح نماید.
113- عدم استفاده از پروژکتورهای با لامپ 500 و 1000 وات مدادی و بهره گیری از نور سفید با لامپ متال هالید ترانس دار 125 و فلورسنت بهمراه بالاست الکترونیکی.
114-عدم نورژردازی غیر کاربردی در فضای باز.
115- بهره گیری از نورپردازی عمومی در غرف با لامپ oled, led
116- رعایت ضوابط و شئون اسلامی برای تمامی شرکت کنندگان و غرفه داران محترم الزامی می باشد.
 
 

این مقررات بر اساس ضوابط و مقررات جاری در شرکت نمایشگاهی شهر آفتاب وکلیات آن مطابق کنوانسیون اتحادیه جهانی نمایشگاه ها تدوین شده و در تمام نمایشگاه‌های معتبر دنیا اجرا می شود. عدم توجه به آنها برگزار کننده را درپیگیری قانونی علیه متخلفین مخیر می سازد. 

 
 
© All Rights Reserved - Designed by: ModernDesign.ir 2013. (MDSoft HCMS)